sacekimibursa.com
info@drmuratkucuktas.com
0 224 249 0 777 0 505 418 48 65

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

71c1fd_e17d9f5d730c82de50412cab3c405d0d

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve bilimsel tedavi yöntemidir. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan ve melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışını tarafından tutulması ve bu enerjinin ısıya dönüşerek kıl folikülünü tahrip etmesine dayanır.
Kliniğimizde kullandığımız lazer epilasyon sistemleri Kliniğimizde FDA onaylı Alexandrite lazer sistemleri kullanılmaktadır. Kliniğimizde kullandığımız Cynosure 5500 apogee FDA (Amerikan gıda ve İlaç Örgütü) tarafından dünyada en iyi lazer epilasyon cihazı ödülünü almıştır.
Lazer epilasyon nedir? Ortalama kaç seansta biter?
Mevcut sistemlerimiz ile seans sayısı ve uygulama süresi oldukça kısalmıştır. Seans sayısı bazı durumlarda uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de ortalama 4-6 seans arası sürmektedir.

Bizim tercihimiz olan lazer epilasyon sistemlerinin özellikleri şunlardır;
Her cilt tipine uygundur
Beyaz veya esmer tenli kişilerde de güvenle kullanılabilir,
Mevcut cihazlar içinde en hızlı ve güvenli olarak çalışan sistemdir. Böylece hem seans sayısı hem de uygulama süresi diğer cihazlara göre daha kısa sürede sonuçlanır,
Her mevsim uygulanabilir. Böylece lazer epilasyonun yaz aylarında uygulama kısıtlamasını ortadan kaldırıp her mevsim uygulanabilen bir tedavi haline gelir.
Dünyada tarayıcı özelliği olan ilk Alex cihazıdır. Scanner (tarayıcı) epilasyon bölgesini tarayarak kıl köklerini belirler ve cilt yüzeyinde hasar bırakmadan sadece kıl köklerini hedef alarak çok daha düşük enerji ile çalışmaya imkan verir. Enerji azaldıkça yan ektiler de o oranda azalmış olur.
Tüm uygulamalarda FDA onaylı tek cihazdır. FDA (Food and Drug Adminstarion), ABD’de cihazların ve ilaçların kullanım güvenliği ve etkinliğini denetleyen bir kurumdur. Bizim sistemimiz tüm cilt tiplerinde FDA onayı alan tek cihaz özelliği taşımaktadır. Acı hissetmezsiniz. Çünkü ‘contact cooling’ adını verdiğimiz soğutma sistemi ile çalışır. Bu sistem lazer cihazının başlığına monte edilmiştir. Bu sayede lazer epilasyon süresince ortaya çıkan ısı soğutma sistemi sayesinde giderilir ve kişiler uygulama esnasında ağrı hissi yaşamaz.

Laser Epilation

Laser epilation is the most effective and scientific treatment method off getting rid of unwanted hair. The principle of laser epilation is based on the fact that the coloring matter which is located in the hair follicle called the melanin is held by the laser beam and this energy transforms into heat and destroys thehair follicle. Laser epilation systems uses in our clinic. FDA -approves system its name. Cynosure 5500 apogee we use in our clinic has been awarded the best laser hair removal device in the world by the FDA.

What is the laser epilation? How long is?

With our current systems, the number of sessions and the duration of application have been shortened considerably. İn some cases the number of sessions varies between 4-6 session.

İn our clinic;

Suits every skin type. İt can also used safely in white or dark skinned people. İt is the fastsysten then other. This results in both the number of sessions an the duration of the application in a shorter time compared to other devices.

Applicable in all seasons. Thus in the summer of the laser epilation, application restriction is removed from the middle and become a treatment that can be applied all seasons.

The scanner scans the epilating area and identifies hair follicles and allows them to work with much lower energy, targeting only the hair follicles without damaging the skin surface. As the energy decreases, the side effects decrease at the same time.

İt is the only FDA- approved devise in all applications. The Food and Drug Adminstarion (FDA) is an agency that monitors the safety and efficacy of devices and medicines in the United Stater. Our system carries the FDA approved single device feature for all skin types. You will not feel pain. Because contact cooling works with our cooling system is mounted on the head of the laser device. İn this way, the heat generated during the laser epilation is eliminated by the cooling system and the person does not feel pain during application.

lazer-epilasyon-uygun-mu