sacekimibursa.com
info@drmuratkucuktas.com
0 224 249 0 777 0 505 418 48 65

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı son dönemlerde popüler olan bir isimlendirmedir. Zamana, yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak deride yer alan, deriye nem ve su tutma özelliği kazandıran ve derinin daha genç  görünmesini sağlayan hyaluronic acid zamanla azalır. Bunun azalması sonucunda yüz olduğundan daha kırışık, kuru ve mat görünür. Zamanla ve çevresel faktörlere bağlı olarak deride oluşan bu değişikliklerin deriye yapılan çeşitli enjeksiyonlarla giderilmesine genel olarak gençlik aşısı denir.

Gençlik aşısında temel olarak kullanılan  etken madde hyaluronic aciddir. Bunun yanında Somon DNA’sı, E vitamini, C vitamini, A vitamini, glutatyon, çeşitli büyüme faktörleri gibi birden ok madde tek başına ya da kombine olarak kullanılabilir. Ortalama 3 seans tedavi ile deride nem artışı, daha sağlıklı bir görünüm ve pürüzsüz bir cilt hedeflenir. İdeal ortalama sıklığı ayda bir defadır.

Özellikle yazın güneşin etkileri ile hasar görmüş derinin tekrar onarılmasında, çok fazla sigara dumanına maruz kalanlarda veya çok kuru ciltlerde başarılı sonuçlar elde edilir.

İşlem topikal anestezi dediğimiz lokal uyuşturucu krem sonrasında yapılır. İşlem sırasında şiddetli bir ağrı olmaz. İşlem sonrası kişi sosyal hayatına hemen dönebilir. İşlemin kalıcılığını arttırmak için, işlem sonrası sıcak uygulamalar (hamam, sauna vb.) önerilmez. İşlemin etkinliğini artırmak için bazı diğer yaşlanma karşıtı ( anti-aging) işlemlerle kombine olarak uygulanabilir. Bunların başında lazer tedavileri, PRP (Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi)) gelir.

Tedavi orta yaştaki hastalarda daha iyi sonuç verir ancak her yaştaki hastaya uygulanabilir. Uygulama için alanında uzman ve bu konuda deneyimli hekimleri tercih ediniz.

 

What is Youth Vaccine?

Youth vaccination is a popular name recently. Time, age and derived fields, depending on environmental factors, turkey and hyaluronic acid decreases with time providing a more youthful look in turkey. It looks more dry and dull. There are measures for deriving derivatives of these species.

Hyaluronic acid is the substance that is used as a base for youth vaccination. In addition, multiple substances such as Salmon DNA, Vitamin E, Vitamin C, Vitamin A, Glutathione, various growth factors can be used alone or in combination. With an average of 3 sessions of treatment, a deep moisturization, a healthier appearance and a smooth skin are targeted. The ideal average frequency is once a month.

Especially succesfull recent is gave repairs to the damaged deep-sea by the sun’s effects, exposure to too much cigarette smoke or very dry skin.

The procedure is done after topical anesthesia is called local drug cream. There is no severe pain during the procedure. After the transaction the person can return to his social life immediately. To increase the permanence of the process, post-treatment hot applications (bath, sauna etc.) are not recommended. It can be combined with some other anti-aging procedures to increase the effectiveness of the procedure. At the beginning of these, laser treatments, PRP (Platelet Rich Plasma-Platelet) (platelet, clotting cell) comes.

Treatment is better for middle-aged patients but can be applied to patients of any age. Choose a practitioner for the application and experienced physicians in this regard.